Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Arşiv | Web-TV | Sitene Ekle | Gazete 1.nci Sayfalar | KARTVİZİT REHBER Yeni |
  Ana Sayfa 
  Tüm Haberler 
  Meşaj Pano 
  Künye-İletişim 
  Foto Galeri 
  Üye Kayıt-Giriş 
  Şifremi Unuttum 
  Forum 
  Firma Rehberi 
  Seri İlanlar 
  Videolu Haberler 
 ANA MENÜ
 TÜM HABERLER
 ANA SAYFA
 KÜNYE-İLETİŞİM
 MERKEZ BANKASI
 SİTENE EKLE
 SON DAKİKA GENEL
 ÜCRETSİZ ÜYE KAYDI
 ZONGULDAK VE İLÇELERİ TANITIM
 HABER ALARMI
 YORUMLANANLAR
En son yorumlanan haberler
»SİNEMAYA İLGİ GÜN GEÇTİKÇE AZALIYOR
»TÜNELLERDE DEV YILAN BULUNDU İDDİASI HALKI HEYECANLANDIRDI
»EREĞLİ'DE MOTOR KAZASI: 1 ÖLÜ
»AYDIN GÜNGÖR GÜLÜÇ'te BAHAR TEMİZLİĞİNİ BAŞLATTI
»Bayram iznine çıkan aile kaza yaptı: 2 ölü, 6 yaralı
 HAVA DURUMU (Genel)

 İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 1486
  Bugün : 708
  Toplam: 11424079
  Top.Üye : 4390
  Bek.Üye : 0
   Kimler Çevirimiçi:

 0 Üye, 60 konuk,

 

HABER DETAYI
Ereğli Belediye Başkanı Posbıyık'a yumruklu saldırı
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Büyük Anadolu Otel'de Fazlı Erdoğan'ın verdiği iftar yemeğine katılan Halil Posbıyık yemek sonrasında otel çıkışında saldırıya uğradı.

Eklenme Tarihi : 20 Agustos 2011  12 : 16 Video'lu Haber 
Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 
 
 
 
 
 
 
Gülüç Büyük Anadolu Otel'inde Eski Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın vermiş olduğu iftar yemeğine katılan Posbıyık, yemek sonrası otel çıkışında Türk Metal Sendikası Üyesi olduğu iddia edilen 10 kişilik grup önce sözlü sataşmada bulundu. Ardından " ne hakla buraya geliyorsun " diye çıkışan üyeler Posbıyık'ın üzerine yürüdü. Çıkan arbede de Posbıyık'ın yakın koruması yumrukların hedefinde ki isim oldu.

 

Kdz. Ereğli Türk Metal Sendikası  Baş temsilcisi ve temsilcileri olduğu iddia edilen kişiler, Eski AKP Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın Büyük Anadolu Otelde tertiplediği iftar sonrası Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a saldırdı. Yaklaşık on kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın yakın koruması Mustafa Türkay, Başkan Posbıyık'ı korumak isterken sendika temsilcilerinin yumruk ve tekmelerine maruz kaldı. Yapılan bu davranışa iftara katılan halk büyük tepki gösterdi. Ağır hakaretlere maruz kalan Başkan Posbıyık "Şiddetle, küfürle hiç bir yere varamazsınız, yaptığınız delikanlılık değil, bu terbiyesizliğin bedelini ağır ödeyeceksiniz" dedi.

 

FAZLI ERDOĞAN'I DA İTTİLER

 

Kdz. Ereğli Türk Metal Sendikası baş temsilcisi ve temsilcilerinin Başkan Posbıyık'ın korumasına saldırmasının kabul edilemez bir davranış olduğunu dile getiren AKP Eski Milletvekili Fazlı Erdoğan'ı yanlarından iterek uzaklaştıran sendika temsilcileri merkezden gelen takviye polislerin havaya biber gazı sıkmasıyla sakinleşti. Ardından polis tarafından alınan temsilciler merkez karakola götürülerek teslim edildi. Olay sonrası otel kapısına çıkarak basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Erdoğan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve “bu tip olaylar kimseye fayda sağlamaz herkesi aklıselim olamaya davet ediyorum” dedi.

 

POSBIYIK MERKEZ, SALDIRGANLAR GÜLÜÇ KARAKOLUNA ALINDI

 

Saldırıdan sonra başkan Posbıyık ve koruması Mustafa Türkay Emniyet müdürlüğüne giderek saldırganlardan şikâyetçi oldular. Bu arada Fazlı Erdoğan’da emniyet müdürlüğüne gelerek Posbıyık’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Posbıyık’ a saldıran ve sendika yönetici olan 7 kişi ile birlikte Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’ın da Gülüç Karakolunda alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldıkları belirtildi.

 

Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayetçi olmak üzere gelen Halil Posbıyık, ifadesini verdiği sırada İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak’ta emniyet binasına geldi. İfade sonrasında doktor raporu için Ereğlİ Devlet Hastanesine gitmek için emnşyet binasından ayrılan, gazetecilere yaptığı konuşmasında Eski Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan’ın düzenlediği iftar için gittiği Büyük Anadolu Otel’de nasıl saldırıya uğradığını anlattı. Posbıyık, aralarında Türk Metal İşçileri Sendikası  Baş temsilcisi ve temsilcilerinin de bulunduğu yaklaşık on kişilik bir grubun önce kendisine herkesin içinde gariz küfürler ettiğini belirterek; “Bana sen ne hakla buraya geliyorsun. Burası bizim yerimiz. Seni Ereğli’de barındırmayacağız. Yaptıklarının karşılığını göreceksin” diye tehdit ettiklerini söyledi. Başkan Sayın Halil Posbıyık, bu sözlü saldırı karşısında soğukkanlılığını kaybetmediğini ve “Ereğli’de bizim, bu otelde, sendika da.”, diyerek saldırganlara yanıt verdiğini anlattı.

 

Başkan Posbıyık bu karşılıklı sözlerden sonra otelden ayrılacağı sırada Türk Metal İşçileri Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ile göz göze geldiğini, Odabaş’ın kafasıyla işaret ederek; “Sen dışarı çık da göreceksin a.. a…ı.”, sözleriyle kendisini tehdit ettiğini anlattı.Koruması Mustafa .Türkay ile birlikte dışarı çıktıkları sırada bir grubun kendirline saldırdığını, koruma görevlisi Mustafa Türkay’ın yapılan saldırıda darp edildiğini söyleyen Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık, başta Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ve saldırganlar arasında yer alan işçi temsilcisi Mustafa Yıldız başta olmak üzere saldırganlardan şikayetçi ve davacı oldu.

 

BİR MÜHENDİSİ DE DÖVMÜŞLERDİ

“Bana saldıranlardan bir tanesi Mustafa Yıldız. Sendika Temsilcisi. Daha önce de Demir-Çelik Fabrikaları’nda elli yaşlarındaki bir mühendisin ağzını burnunu kıran bir adam. Ama hiçbir işlem yapılmadı kendisine. Genel Müdür ile Yusuf Ziya Odabaş affettiler onu. Mühendis arkadaş yediği dayakla kaldı. Yani içerde birtakım insanlar besliyorlar demek ki bunlar. Buradan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a sesleniyorum. Ey Pevrul Kavlak ! Seni uyardım kaç defa; bu adamı buraya, sendikanın başına getirme. Ereğli’ye bir tane caniyi gönderdin. İşte Ereğli’yi karıştırmaya çalışıyorlar.”

 

GAZETECİLERE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

 “İçerden dışarıya çıkarken Yusuf Ziya Odabaş gözüyle dışarıyı işaret etti. Ananın bilmem nesini göreceksin, dedi. Çıkışta da on kişi civarında insan üzerimize saldırdı. Sen buraya gelemezsin, burası Türk Metal Sendikası’nın yeri, dediler. Sen Belediye Başkanısın ama seni Ereğli’de tek başına gezdirmeyeceğiz, dediler. Senin ölümün yaklaştı; dediler. Tabii kimlerin bağırdığını da bilmiyorum. Sana belediye başkanlığını da kazandırmayacağız. Erdemir Genel Müdürü de Türk Metal Şube Başkanı da bizim yanımızda, şeklinde ifadeler kullandılar. Bu olayda herhalde Türk Metal Sendikası Başkanı ile birlikte Erdemir Genel Müdürü’nün de katkısı var. Son zamanlarda Demir-Çelik Fabrikaları’nda yaptığımız mühürleme ve tetkik işlemlerinden ve çok büyük cezalar alacak olmalarından rahatsız oldular sanırım. Tabii bundan en fazla rahatsız olan da Erdemir Genel Müdürü ve onun emir eri olarak kullandığı o zavallı adam Yusuf Ziya Odabaş. O ara talimat vermiş demek ki, adamları da bize saldırdılar. Ben de darbe aldım; arkadaşlar hemen tuttular. Gözlüğüm de gözümden çıktı. Ama esas darbeyi koruma aldı. Yanımdaki arkadaşlarım da darbe aldılar. Benim daha ziyade göğsüme ve karnıma darbeler geldi. Benim bildiğim delikanlılıkta, erkeklikte mertçe kavgalar vardır. Karşı karşıya gelinerek kavga edilir. Teke tek kavga edilir.  Mübarek bir akşamda iftar yaptık ama böyle bir akşamda bana karşı bir komplo düzenlendi. Bir anda, hiçbir şeyden haberi olmayan bir insanın üzerine on-on iki adam saldırdı. Bu ne delikanlılığa, ne erkekliğe, ne yürekliliğe, ne insanlığa, ne Türk Metal Sendikası’na ne Erdemir  Genel Müdürü’ne yakışır” dedi.

 

BU SALDIRI EREĞLİ HALKINA YAPILMIŞTIR

“ Bu bana bir saldırı değildir; bu, Ereğli halkına saldırıdır. Ben Karadeniz Ereğli’nin belediye başkanıyım. Yüz bin kişinin belediye başkanıyım. Şu anda yaptıkları hareket, Ereğli’de yaşayan insanlara bir saldırıdır. Ey Pevrul Kavlak. Sen böyle yumruklarla mı burada sözleşmeyi alacaksın? Sen böyle yumruklarla mı, işten atılan insanlara sahip çıkmazken şehrin belediye başkanına ve belediye meclis üyelerine saldırıda bulunacaksın? Bunun hesabını tek tek vereceksiniz. Bu saldırının tek müsebbibi Yusuf Ziya Odabaş’tır; zaten o söyledi dışarıda bekliyorlar, diye. Ve Oğuz Özgen’dir. Ereğli Demir-Çelik Fabrikaları’nın genel müdürüdür. OYAK’a da sesleniyorum; Coşkun Ulusoy’a, Yıldırım paşalara da sesleniyorum. Burada bir şebeke kurdunuz ve belediye başkanını, Ereğli halkını dövmeye kalktılar. Aklınızı başınıza toplayın. Bunun yanınıza bırakmayız. Ama biz hukuk yollarıyla mücadele ederiz” dedi. İfadesini veren Posbıyık daha sonra emniyetten ayrıldı

Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 5736 defa okundu
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

 İlgili Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 01 Mart 2017  21 : 48 Kulaksızlar inşaat Harfiyat  (1561)
 06 Subat 2017  15 : 48 Gündem Ereğli Gazetesi yenilendi  (1293)
 26 Agustos 2014  17 : 48 Net Akvaryum Pet Shop  (3882)
 21 Haziran 2012  17 : 08 Candan şoför esnafının sorununu çözdü...  (7625)
 21 Haziran 2012  17 : 07 Erdemir'de nöbet değişimi!  (9691)
 21 Haziran 2012  17 : 04 Şeker 'Adayım' diyor, Korkutan 'Tek liste' diyor!  (7440)
 25 Nisan 2012  16 : 17 "Eşit işe eşit ücret" Eğitimcileri Mağdur Etmiştir.  (5459)
 25 Nisan 2010  16 : 12 'Eşit işe eşit ücret' Öğretmenleri Mağdur Etmiştir.  (1200)
 19 Nisan 2012  22 : 52 KDZ.EREĞLİ TİCARET MESLEK LİSESİ TURİZM HAFTASINI KUTLADI  (8189)
 04 Nisan 2012  10 : 10 AYDIN GÜNGÖR GÜLÜÇ'te BAHAR TEMİZLİĞİNİ BAŞLATTI  (9749)
 03 Mart 2012  13 : 29Video'lu Haber KDZ EREĞLİ'DE YALI CADDESİ ÇÖKTÜ  (12127)
 15 Subat 2012  17 : 11 GMİS'TEN CANDAN'A ZİYARET  (6193)
 15 Subat 2012  17 : 08 Vekil Adayı Neriman Posbıyık Delege seçilmedi  (4825)
 15 Subat 2012  17 : 07 Türkiye'nin en nadir kuş türü 'Küçük kuğu' Zonguldak'ta görüntülendi  (4398)
 15 Subat 2012  16 : 58 Yıldırım Koleji Basketbol takımı il birincisi oldu  (3934)
 24 Ocak 2012  12 : 25 MÜSİAD Şube Başkanı Faruk YAZICI güven tazeledi  (3908)
 16 Ocak 2012  11 : 11 EREĞLİ LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ KERMES DÜZENLİYOR  (4362)
 15 Ocak 2012  13 : 15 HÜRRİYET BULAK anıldı  (5274)
 14 Ocak 2012  21 : 50 Fixkim İstanbul'un surlarını yeniden inşa etti  (4104)
 31 Aralik 2011  11 : 17 YENİ YIL  (3228)
 30 Aralik 2011  18 : 55 Ereğli Cezaevinde firar paniği  (5510)
 30 Aralik 2011  17 : 27 EREĞLİ İZMİRLİOĞLU HUZUREVİNDE ERKEN YILBAŞI  (3722)
 30 Aralik 2011  16 : 35 Kdz Ereğli'de kaza 1 yaralı  (5388)
 10 Aralik 2011  11 : 07 Şifa Dünyası Kdz Ereğli'de Açıldı  (4056)
 09 Aralik 2011  15 : 44 Ahmet Demirkol vefat etti..  (4198)
Tüm hakları 67HABER e aittir.
 YENİ İLANLAR
   


Hay&NS web katalogları