Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Arşiv | Web-TV | Sitene Ekle | Gazete 1.nci Sayfalar | KARTVİZİT REHBER Yeni |
  Ana Sayfa 
  Tüm Haberler 
  Meşaj Pano 
  Künye-İletişim 
  Foto Galeri 
  Üye Kayıt-Giriş 
  Şifremi Unuttum 
  Forum 
  Firma Rehberi 
  Seri İlanlar 
  Videolu Haberler 
 ANA MENÜ
 TÜM HABERLER
 ANA SAYFA
 KÜNYE-İLETİŞİM
 MERKEZ BANKASI
 SİTENE EKLE
 SON DAKİKA GENEL
 ÜCRETSİZ ÜYE KAYDI
 ZONGULDAK VE İLÇELERİ TANITIM
 HABER ALARMI
 YORUMLANANLAR
En son yorumlanan haberler
»SİNEMAYA İLGİ GÜN GEÇTİKÇE AZALIYOR
»TÜNELLERDE DEV YILAN BULUNDU İDDİASI HALKI HEYECANLANDIRDI
»EREĞLİ'DE MOTOR KAZASI: 1 ÖLÜ
»AYDIN GÜNGÖR GÜLÜÇ'te BAHAR TEMİZLİĞİNİ BAŞLATTI
»Bayram iznine çıkan aile kaza yaptı: 2 ölü, 6 yaralı
 HAVA DURUMU (Genel)

 İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 1486
  Bugün : 748
  Toplam: 11424119
  Top.Üye : 4390
  Bek.Üye : 0
   Kimler Çevirimiçi:

 0 Üye, 122 konuk,

 

HABER DETAYI
'KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ'
Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi'nin 9. olağan genel kurulu Büyük Anadolu Otel'de gerçekleştirildi. Genel Kurul'da konuşma yapan Erdemir Genel Müdürü Oğuz Özgen kendisine yönelik eleştirilere sert bir dille yanıt verdi, Erdemir'in birlik ve beraberliğini bundan sonraki süreçte de devam ettireceğini vurguladı. Yaşanan ekonomik krizi çalışanların özverisi ile atlattıklarına da dikkati çeken Özgen konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Eklenme Tarihi : 19 Haziran 2011  01 : 20 Video'lu Haber 
Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi’nin 9. Olağan Genel Kurulu Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sendika yöneticileri, Erdemir Genel Müdürü Oğuz Özgen, Alaplı ve Gülüç Belediye Başkanları, Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Ereğli TSO Başkanı Mehmet Genç, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, GMİS Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, meslek odası yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve delegeler katıldı. Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş yaptığı açılış konuşmasında, “Sorunların üstesinden gelmenin tek yolu örgütlenmektir. Zor bir toplu sözleşme görüşmesi geçirdik. Genel Başkanımızın bize verdiği destek ile mutlu sona ulaştık. Bölgemizin en güzel oteli bu bölgeye kazandırılmıştır. Birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz” sözleri ile konuştu.

 

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, üyelerden aldıkları aidatı yine üyelere sosyal ve kültürel hizmet olarak iade ettiklerini Karadeniz’den Akdenize pek çok tesisi üyelerin hizmetine açtıklarını söyledi. Erdemir’in stratejik önemine de vurgu yapan Kavlak, “Karadeniz Ereğli, Türkiye’nin en zengin 100 ilçesi arasında bulunuyor ama bu ülkenin en büyük zenginliği Erdemir’dir, Erdemir, sahip olduğu çağdaş teknolojiyle çelik devlerinin iştahını kabartmaktadır. Türkiye’nin otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörlerinde giderek yükselen bir grafik yakalaması Erdemir’e olan ilgiyi taze tutmaktadır” dedi.

 

“BAŞBAKANIN USTALIĞINI BİRAN ÖNCE GÖRMEK İSTİYORUZ”

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Türkiye’nin bir seçim ortamından daha alnının akıyla çıktığını, ortaya çıkan siyasi aritmetiğin ülkeye hayırlı olmasını temenni ederek başladığı konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakanın  2007’ye kadar olan iktidar dönemini çıraklık, 2011 ‘e kadar olan dönemi kalfalık ve yeni sürecin kendileri için ustalık dönemi olacağını söylediğini, bunun da Türkiye’nin usta ellere emanet olduğunu kaydederek, “Başbakanın ustalığını biran önce görmek istiyoruz” dedi.

 

DEMOKRASİ VE ADALET

Kavlak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Biz Türk Metal Sendikası olarak demokrasi içindeki sorumluluğumuzun bilincinde bir sendikayız. Bu nedenle attığımız her adımın,  aldığımız her kararın demokrasiyle örtüşmesi, bizim için bir zorunluluktur. Paylaşımcı, katılımcı ve şeffaf olmanın da gereği budur. Yine elimizi taşın altına koymak için kolları sıvadık. Yine kellemiz koltukta, ekmeğimiz aslanın ağzında. Tüm söyleyeceklerimiz emek içindir, ekmek içindir, demokrasi içindir. Bizim sözümüz, Türkiye içindir. Önümüzdeki yeni günlere anlam kazandıracak en önemli değerler hiç kuşku yok ki demokrasi ve adalettir. Çünkü adalet ve demokrasi, birbirlerinin vazgeçilmezidir

 

“ÜYE AİDATINI HİZMET OLARAK İADE EDİYORUZ”

Üyemizden aldığımız aidatı yine üyemize sosyal ve kültürel hizmet olarak iade ediyoruz. Sosyal sendikacılık, yalnız Türkiye için değil, dünya için yeni bir kavramdır ve bu yeniliğin atomlarını Türk Metal parçalamıştır. Sosyal sendikacılık, üyenin sendikaya ödediği aidatın, hem üyeye, hem de ailesine, yani eşi ve çocuklarına bir yaşam standardı olarak geri dönmesidir. Ankara’daki, Didim’deki, Karadeniz Ereğli’deki ve Girne’deki tesislerimizi bütün üyelerimizin faydalanması için hizmete açtık. Beş yıldızlı otel konforunu, pansiyon fiyatına üyelerimize sunduk. Üyelerimizi, Ege’yle, Akdeniz’le ve Karadeniz’le buluşturduk. Üyelerimizin çocukları için başlattığımız bilgisayar ve yabancı dil kurslarını tüm bölgelerimizde sürdüreceğiz. Tüm bölgelerimizde ambulans ve cenaze arabalarımız üyelerimizin ve yakınlarının hizmetinde olacak. Metal işkolunda çalışan arkadaşlarımıza mesleki yeterlilik belgesi verecek Mesleki Eğitim Merkezimiz yakında hizmete girecek. Yaklaşık 500 işçi çocuğu Ankara’da Büyük Anadolu Oteli’nde düzenlenecek 12. Metal Çocuk Meclisi’ne katılacak…

 

EN ZENGİN 100 İLÇE ARASINDA

Karadeniz Ereğli, 910 ilçe arasında, Türkiye’nin en zengin 100 ilçesi arasında bulunuyor. Ama bu ülkenin en büyük zenginliği, Erdemir’dir, Erdemir emekçileri yani sizlersiniz… Türkiye, nasıl dünya coğrafyasındaki yeri itibarıyla stratejik bir öneme sahip ise, Erdemir’de Türk sanayisinde stratejik bir öneme sahiptir. Erdemir’in varlığı kadar, sürekliliği de Türkiye için önemlidir. Çünkü demir çelik fabrikaları bir ülkenin kendi savaş gücüne sahip olduğunun işaretidir.

 

TÜRKİYE’NİN 8 HARİKASI

Demir çelik fabrikalarının stratejik öneminden hareketle, üretimin devam etmesi için yüksek fırınlara doğurgan özellikleri nedeniyle kadın isimleri verilmiştir. Erdemir’deki yüksek fırınlara Ayşe ve Zübeyde, İskenderun’dakilere Cemile, Ayfer, Gönül, Karabük’tekilere ise Fatma, Zeynep ve Ülkü isimleri bundan dolayı verilmiştir. Bu yüksek fırınlar, Türkiye’nin 8 harikasıdır.

 

TERCİH MİLLİ SERMAYE

Türk savaş sanayi için vazgeçilmezler arasında olan Erdemir, sahip olduğu çağdaş teknolojiyle çelik devlerinin iştahını kabartmaktadır. Türkiye’nin otomotiv, beyaz eşya ve inşaat sektörlerinde giderek yükselen bir grafik yakalaması Erdemir’e olan ilgiyi taze tutmaktadır. Bu tablo, Türk Metal’in Erdemir’in özelleştirilmesi sürecinde neden milli sermayeyi tercih ettiği sorusunun da cevabıdır. Dolayısıyla Erdemir, Türkiye için sadece stratejik değil aynı zamanda çok da hassas bir işletmedir. Görüyoruz ki Erdemir Ailesi de bu öneme uygun olarak ekonomik krizden sonra bir toparlanma sürecine girmiştir. Geçtiğimiz ay yapılan bir açıklamada Erdemir’de üretimin bu yılın ilk çeyreğinde, 2010 yılına göre yüzde 9, 2009 yılına göre de yüzde 40 artış sağlaması bunun işaretidir. Erdemir’in aydınlık bir yola girdiğini sadece biz değil, Dünya Çelik Birliği de söylüyor. 2009 yılında 6,5 milyon ton, 2010 yılında ise 7 milyon ton ham çelik üreten Erdemir, bu potansiyel ile  Avrupa Birliği ülkeleri arasında ilk 5 üretici arasında yer aldı.. Erdemir’in, 2011 yılı ilk çeyreğinde faaliyet karı 362 milyonTL, dönem karı ise 271 milyon  TL olarak gerçekleşti Erdemir, söylediğimiz gibi son derece stratejik bir işyeri. Biz de sendika olarak, Türkiye’de ve Dünyada stratejik bir öneme sahibiz” sözleri ile konuştu. Kongre gündem maddelerine göre gerçekleştirildi” dedi.

 

TÜRK METAL’ E TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİYORUM

 

Kongrede son konuşmayı Erdemir Genel Müdürü Oğuz Nuri Özgen yaptı. Özgen konuşmasında Türk Metal sendikası ile 13 yıldır karşılıklı olarak çalıştıklarını ve bu güven ve anlayış içerisinde ki çalışmaların uzun yıllar devam etmesini dilediğini söyledi. Erdemir Genel Müdürü Oğuz Özgen konuşmasında “Günümüzde ekonomik, siyasal, toplumsal koşullar ve ihtiyaçlar çerçevesinde sendikacılığın ücret ve hizmete yönelik faaliyetlerin ötesine geçmiş, katılımcı demokrasi ve sivil toplumun en önemli unsurlarından bir tanesi haline gelmiş. Sanayimizin bel kemiği olan demir çelik beyaz eşya otomotiv gibi sektörlerde ülke genelinde yüz binlerin üzerinde çalışanı temsil eden Türk Metal Sendikası demokratik sendikacılık anlayışının üyelerin ve ailelerinin refahı ve gelişimine yönelik faaliyetlere, toplumsal sorunlara çözüm ortağı olmaya yönelik çalışmaları ile takdire şayan bir duruş sergilemektedir. En önemli sosyal paydaşlarımızdan biri ve 1987 yılından beri yol arkadaşımız olan Türk Metal Sendikası tam 13 dönemdir birlikte karşılıklı güven ve anlayış içerisinde çalışanlarımız ve şirketimiz için hep birlikte hizmet veriyoruz. Bu önemli günde Genel Başkan Pevrul Kavlak’a, Şube Başkanı ve ekip arkadaşlarına, sadece iş barışına sağladığı katkılardan değil her zaman her konuda destekçi oldukları için teşekkürü bir borç bilirim. Bunun en güzel örneğini yaşadığımız krizde tecrübe ettik. Bu büyük krizi geride bırakmamızda çalışanlarımızın ve sendikanın verdiği destek çok büyüktür. Entegre demir çelik tesislerinde bu tür krizi atlatmak çok güçtür.

 

BİZ KRİZLERİ İŞÇİLERİMİZİN DESTEĞİ İLE AŞTIK

 

Biz 1999, 2001’de de daha önceki yıllarda da bu tür krizlerle yüz yüze geldik. Sizi temin ederim ki en ağır kriz 2008 yılında yüz yüze kaldığımız krizdi. Yurt dışına çıktığımız zaman bize şunu sorarlardı, Türkiye’de ekonomik kriz olursa sizin şirketiniz nasıl etkilenir. Biz Erdemir olarak güçlü bir şirketiz, dünya şirketiyiz, bunlarla baş etmesini biliriz. Dünya şirketleri ile rakebet ediyoruz. Türkiye’deki herhangi bir ekonomik kriz ile mücadele etme bilgimiz birikimimiz var bu gücü çalışanlarımızdan alıyoruz. 30 Yıldır Erdemir’deyim, Erdemir’li olmaktan gurur duyuyorum, Erdemir bir dünyadır. Çalışanlarım ile gurur duyuyorum. Büyük eserlere birlikte imza atıyoruz. 2008 Yılındaki krizi hep birlikte aştık. Kriz sonrası çıkan sonuçlardan büyük memnuniyet duyuyoruz. Erdemir çalışanlarının, her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyorum. 23. Dönem toplu iş sözleşmesi imzaladık. Metal sektöründeki en iyi toplu sözleşmelerinden biridir, örnektir. Bir seçim süreci gerçekleştirdik.

 

BURNUMUZA DOKUNMAYA KİMSENŞN GÜCÜ YETMEZ

 

Hem kendim hem çalışanlarım hem de Erdemir’i siyasi polemiklerden uzak kalmaya gayret ettik. Erdemir’de çalışanlarımızı ve beni bu platforma çekmeye çalışan çok insan oldu. Adaylık başladı, milletvekili aday adayı çıkıyor Erdemir’den başlıyor, sanki milletvekili aday adayı değil adam genel müdür adayı. Bırakın Erdemir’i Erdemirliler yönetsin, çalışanlar çalışsın. Biz sorumluluklarımızın bilinci içerisindeyiz. Zonguldak ilçe ve köylerinde izlediğim kadarı ile halk iradesini kullanarak seçimini yapmıştır, bu halkımızın takdiridir. Bazı insanlar yenilginin sebeplerini kurum, kuruluş ve kişilere saldırmakla, halkın tercihlerine saygı göstermemektedirler. Komple teorileri üretmektedirler. Biz Erdemir olarak her türlü sosyal sorumluluğumuzun bilinci içerisindeyiz. Çevreye karşı duyarlıyız, son 20 yılda 400 milyon dolar yatırım yaptık diyoruz tesisleri ziyaret ettiriyoruz, tesislerimizi açıyoruz bazıları yine inanmıyor. Bizim için çalışanlarımızın iş güvenliği iş sağlığı çevre sağlığı her zaman birinci önceliğimiz olacaktır. Ben Erdemir Genel Müdürü olarak Erdemir ve Erdemir personelinin hakkını kimseye yedirmem bunu herkes bilmelidir. Ne sizin ne bizim burnumuza dokunmaya kimsenin gücü yetmez

Haberi Paylaş
Haber :
Bu Haber 3256 defa okundu
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

 İlgili Başlıklar
 Bu Kategori ile ilgili diğer Başlıklardan
 01 Mart 2017  21 : 48 Kulaksızlar inşaat Harfiyat  (1562)
 06 Subat 2017  15 : 48 Gündem Ereğli Gazetesi yenilendi  (1294)
 26 Agustos 2014  17 : 48 Net Akvaryum Pet Shop  (3883)
 21 Haziran 2012  17 : 08 Candan şoför esnafının sorununu çözdü...  (7626)
 21 Haziran 2012  17 : 07 Erdemir'de nöbet değişimi!  (9692)
 21 Haziran 2012  17 : 04 Şeker 'Adayım' diyor, Korkutan 'Tek liste' diyor!  (7441)
 25 Nisan 2012  16 : 17 "Eşit işe eşit ücret" Eğitimcileri Mağdur Etmiştir.  (5460)
 25 Nisan 2010  16 : 12 'Eşit işe eşit ücret' Öğretmenleri Mağdur Etmiştir.  (1200)
 19 Nisan 2012  22 : 52 KDZ.EREĞLİ TİCARET MESLEK LİSESİ TURİZM HAFTASINI KUTLADI  (8190)
 04 Nisan 2012  10 : 10 AYDIN GÜNGÖR GÜLÜÇ'te BAHAR TEMİZLİĞİNİ BAŞLATTI  (9750)
 03 Mart 2012  13 : 29Video'lu Haber KDZ EREĞLİ'DE YALI CADDESİ ÇÖKTÜ  (12127)
 15 Subat 2012  17 : 11 GMİS'TEN CANDAN'A ZİYARET  (6193)
 15 Subat 2012  17 : 08 Vekil Adayı Neriman Posbıyık Delege seçilmedi  (4825)
 15 Subat 2012  17 : 07 Türkiye'nin en nadir kuş türü 'Küçük kuğu' Zonguldak'ta görüntülendi  (4398)
 15 Subat 2012  16 : 58 Yıldırım Koleji Basketbol takımı il birincisi oldu  (3934)
 24 Ocak 2012  12 : 25 MÜSİAD Şube Başkanı Faruk YAZICI güven tazeledi  (3908)
 16 Ocak 2012  11 : 11 EREĞLİ LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ KERMES DÜZENLİYOR  (4362)
 15 Ocak 2012  13 : 15 HÜRRİYET BULAK anıldı  (5274)
 14 Ocak 2012  21 : 50 Fixkim İstanbul'un surlarını yeniden inşa etti  (4104)
 31 Aralik 2011  11 : 17 YENİ YIL  (3228)
 30 Aralik 2011  18 : 55 Ereğli Cezaevinde firar paniği  (5510)
 30 Aralik 2011  17 : 27 EREĞLİ İZMİRLİOĞLU HUZUREVİNDE ERKEN YILBAŞI  (3722)
 30 Aralik 2011  16 : 35 Kdz Ereğli'de kaza 1 yaralı  (5388)
 10 Aralik 2011  11 : 07 Şifa Dünyası Kdz Ereğli'de Açıldı  (4056)
 09 Aralik 2011  15 : 44 Ahmet Demirkol vefat etti..  (4198)
Tüm hakları 67HABER e aittir.
 YENİ İLANLAR
   


Hay&NS web katalogları