Sayfa: [1]   Aşağı git
Bu Konuyu GönderYazdır
Gönderen Konu: ABD´li Alfred Üniversitesi sınavsız öğrenci alıyor  (Okunma Sayısı 2813 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pusat61
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Haziran 2009, 15:17:31 »

ABD´li Alfred Üniversitesi sınavsız öğrenci alıyor.

ABD´nin köklü yükseköğretim kurumlarından New York Alfred Üniversitesi İstanbul Bakırköy ve Başakşehir´de üniversite kuruyor. Bu yıl hazırlık sınıfına alınacak öğrenciler için ÖSS şartı aranmıyor.İstanbul Bakırköy ve Başakşehir´deki iki kampuste eğitim verecek olan üniversite, ilk öğrencilerini 2007-2008 akademik yılında almaya başladı. İlk etapta işletme ,finans, muhasebe, pazarlama, psikoloji, sosyoloji ve medya iletişim alanlarında eğitim verecek olan üniversitede, öğrenciler istedikleri aşamada eğitimlerine ABD´de de devam edebilecek

Alfred Üniversitesi İstanbul Eğitim Kampusu, ileri teknoloji ile donatılmış sınıflarda eğitim vererek. Üniversitenin, eğitim dilinin İngilizce ağırlıklı olması sebebiyle akademisyen kadrosunun büyük kısmı doktoralarını ABD ve İngiltere’den almış Türk ve yabancı profesörlerden oluşmaktadır.

Bu arada Alfred Üniversitesi'nin dünyada çok az üniversitenin sahip olduğu, Türkiye’den de sadece Bilkent Üniversitesi’nin alabildiği AACSB ve birkaç üniversitenin elinde olan ABET akreditasyonlu uluslararası diploma vermeye yetkili olduğu belirtildi.

Bu üniversitede eğitim alan öğrenciler milletlerarası akreditasyonu olduğu için dünyanın herhangi bir üniversitesinde eğitime devam edebiliyor.

Amerika'nın New York eyaletinde faaliyet gösteren ve karma eğitim sistemini ilk uygulayan yüksek eğitim kurumu olan New York Alfred Üniversitesi'ni Türkiye'ye taşımakla büyük yatırım yaptıklarını belirten Stacey Spence Kaya, "Amacımız eğitimde en yüksek kaliteyi öğrencilere vermek. Çağdaş toplumun ihtiyaçlarına karşı duyarlı ve tutarlı bir eğitim anlayışını kendimize prensip edindik. Türk eğitim sistemine birikimimizle katkıda bulunmayı hedefliyoruz" dedi.

ÖZGÜN, ÖZGÜR VE BİRE BİR ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ sunan üniversitede özellikle dikkat çekmek istediğim nokta , başörtülü arkadaşlarımızın çok rahat bir şekilde eğitimlerini tamamlayabildikleri görülmektedir.

Moderatöre Bildir   Logged
pusat61
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2009, 15:49:07 »

ANKARA - CHP İstanbul Milletvekilleri Necla Arat ve Nur Serter, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, New York Alfred Üniversitesi İstanbul Yerleşkesinin açıldığı; bu yerleşkede türbanlı, peçeli, çarşaflı öğrencilerin öğrenim gördükleri ve kadın öğretim üyelerinin başları kapalı olarak ders verdiklerine yönelik haberlere işaret etti

Milli Eğitim Bakanlığı ile bu üniversite arasında bir protokol olup olmadığını soran Necla Arat, “Alfred Üniversitesi İstanbul Yerleşkesi Rektör Yardımcısı, açış konuşmasında, ‘Farklı etnik kökenlere sahip öğrencilerin aynı sınıf içinde eğitim alabilmelerini görmekten mutluluk duyduğunu’ dile getirdi. Ülkemizde etnik köken ve dinsel inanca dayalı eğitim kurumları oluşturma girişimi mi başlatılmaktadır?” diye sordu.
pusat61
Yeni Üye
*

Karma +0/-0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2009, 16:25:58 »

ABD´li Alfred Üniversitesi sınavsız öğrenci alıyor.
ABD´li Alfred Üniversitesi özgür,özgün birebir öğretim sunuyor.

Sayın millet vekillerimizi burada rahatsız eden asıl noktanın ne olduğunu merak ediyorum.
Üniversitenin Gerçekten yasal olmadığı mı, yoksa kız öğrencilerin başörtüleri ile özgürce eğitimlerini görebildiklerimiydi. Sayın Serter ve Sayın Arat bu da bu konuda açıklama yapmalı.

Alfred Üniversitesinin sınavsız öğrenci almasını büyük bir fırsat olarak görüyorum. Meslek lisesi öğrencilerinin kendi alalanları dışında tercih yapamamadıklarını düşünürsek , güzel bir fırsat, üniversitenin bölümlerine göre öğrenci istediği bölümü seçebilecek.
burada yapılması gereken üniversite ile birebir görüşme yapmak ve iyice araştırma yapmak gerekir.
tüm ilgilenen arkadaşlara şimdiden başarılar
Sayfa: [1]   Yukarı git
Bu Konuyu GönderYazdır

Gitmek istediğiniz yer: